В рамках сучасних інтеграційних процесів на Європейському континенті, явище європейського освітнього виміру є одним з принципів модернізації змісту освіти в Україні.

Громадянознавство, як один із предметів-трансляторів європейського виміру освіти, займає особливе місце оскільки передбачає розвиток в учнів співробітництва, уміння розв’язувати конфлікти, формування позитивних стосунків, прийняття відмінностей кожної особистості та повагу до них, протидію злу і насиллю.

Учні спеціалізованої школи №16 м.Києва 04.12.2017 презентували Соціальний проект #STOPBULLYING у рамках  щорічної Всеукраїнської акції «16 днів без насильства», підтриманої міжнародною спільнотою, та напередодні  міжнародного  Дня прав людини, ініційованого Генеральною асамблеєю ООН.

Мета проекту: розвиток у молоді культури толерантності, здатності без агресії сприймати думку, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних.

Робота над проектом тривала довгий час і включала в себе різні етапи:

• П і д г о т о в ч и й: осмислення проблеми, виховні години, бесіди, спільні консультації на тему « Протидія насильству», співпраця з організацією Ла Страда-Україна (тренінги); ідея фотопроекту;
  • Р е з у л ь т а т и в н и й : фотокаталог  та  фотогалерея «Викресли насильство», відеоролик для передачі естафети іншим школам «STOPBULLYING».

Ідея фотопроекту належить учениці 6-Б класу Владиславі Поліно-Василенко. ЇЇ підтримали та  організували допомогу мама Анна Василенко, класний керівник Павленко Світлана Іванівна, а також батьківський та учительський колективи школи №16.

Унікальність роботи в тому, що діти вирішили в основу проекту покласти не тільки «привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства», як зазначено в методичних рекомендаціях Мінсоцполітики, тобто, не просто показати, які  форми чи види насильства існують, а на прикладах  своїми діями не допускати його проявів. Діти виступили як авторами сюжетів, так і виконавцями усіх ролей.

Крім того, кожен сюжет супроводжується гаслом, яке передає зміст того, що дитина хотіла сказати цим  сюжетом.

Головні лозунги проекту:  Зробимо разом цей світ добрішим! Не будь байдужим! Почни з себе!

Символ проекту: Соняшник уособлює «коло толерантності»

Діти – зернята, оточені Любов’ю, Добротою , Щирістю, Повагою, Теплотою, Розумінням.

04.12.2017 учасниками заходу були:  шкільна громада спеціалізованої школи №16, представник ЮНІСЕФ Сергій Прохоров, координатор національної дитячої гарячої лінії  громадської організації Ла Страда –Україна  Альона Кривуляк, школи-учасники ПАШ ЮНЕСКО ( ЗНЗ №8, гімназія «Оболонь», Сш №85, Коледж економіки, права та інформаційних технологій). Ініціатива була підтримана учасниками заходу.