22.03.2018

День людей з синдромом Дауна

21 березня Спеціалізована школа №16 підтримала акцію “Одягни різнокольорові шкарпетки” у підтримку людей з синдромом Дауна. Учні 8-А класу підготовула інформаційну презентацію для учнів 5-6 класів.

Вперше цей день відзначався в 2006 році за пропозицією грецького генетика Стіліаноса Антонаракіса з Женевського університету. На VI міжнародному симпозіумі з синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій «Даун-синдром» було вирішено оголосити 21 березня Міжнародним днем ​​синдрому Дауна.

Двадцять перший день третього місяця був обраний, оскільки синдром Дауна пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми (трисомія по 21-й хромосомі).

Синдром одержав назву на честь англійського лікаря Джона Дауна, вперше описав його в 1866 році. Зв’язок між походженням природженого синдрому і зміною кількості хромосом була виявлена ​​тільки в 1959 році французьким генетиком Жером Лежен. На молодіжному сленгу «даунами» зневажливо називають просто дурних людей.

Слово «синдром» означає набір ознак або характерних рис. При вживанні цього терміна краще форма «синдром Дауна», а не «хвороба Дауна»

Уперше в історії світу цей день відзначали понад 60 держав. В Україні ж цей день відзначився тим, що представники всеукраїнської благодійної організації “Даун синдром” забили в усі дзвони, намагаючись достукатися до дверей державних мужів.