29.11.2012

Державний музей авіації

23.11.2012 року учні 5-В класу разом зі своїм класним керівником, Левченко Ольгою Вікторівною, відвідали Державний музей авіації, який є наймолодшим і в той же час найбільшим історико-технічним музеєм країни.
Музей розмістився на території колишньої навчально-авіаційної бази (УАТБ) КІІЦА (нині НАУ), а приписані до неї літаки стали ядром його колекції. Втім, почавшись всього з 30 бортів, сьогодні Жуляни володіють експозицією вже в майже 70 літаків і вертольотів. Ще один напрям – зразки авіаційного озброєння і БПЛА, а також експозиція авіадвигунів. У натурних фондах музею представлені розробки практично всіх ведучих авіаційних КБ радянського періоду – Туполєв, Яковлєв, Іллюшин, Антонов, Сухой, Мікоян-Гуревич, Камов, Міль, Берієв, а також репліки початку ХХ століття. У свою чергу, колекції сформовані як за принципом призначення ЛА, так і заналежністю до окремих КБ. Виняток становить КБ. А.Н.Туполєва – тут виділена окрема «Бекфайр-колекція», куди увійшли бомбардувальники-ракетоносці сімейства Ту-22М.
У Музеї учні послухали цікаві історії про літаки,гвинтокрили та військові винищувачі. Побували у салоні літаків та спробували себе у ролі пілотів за штурвалами пасажирських літаків та військового гвинтокрилу.