23 жовтня відбулася зустріч учнів нашої школи з всесвітньо відомою режисеркою Ларисою Артюгіною. Режисерка фільму “Тато” розказала учням історію створення фільму.

Характерною ознакою фільму є відсутність очевидних геройських рис персонажа — загиблого воїн Володимира Самоленка показано не могутнім напівбогом Гераклом, який легко й рішуче зливає сепаратистів в авгієвих стайнях, а максимально простою людиною зі своїми слабкостями й вадами, але зі щирою любов’ю до доньки й відданістю батьківщині. Режисер об’єднання «Вавилон’13» і голова неурядової організації «Новий Донбас» Лариса Артюгіна разом з Мартою-Дарією Клінаву зняли фільм про одного з нас, звичайного українця, за професією комп’ютерника, який працював банальним системним адміністратором, але чия винятковість полягала великою мірою у сміливості піти на фронт добровольцем і саме в найбільш несприятливий момент несподіваної агресії РФ на сході України, за відсутності повноцінної, військовоспроможної армії. Що саме по собі вже є героїзмом…

Героя без геройських рис, Володимира з позивним «Вован» режисерка знала особисто, але фільм про нього, як це часто буває з непомітно-великими людьми, був зроблений посмертно. 12 лютого 2015 року він загинув у селі Логвинове під Дебальцевим. А напередодні передзвонив Ларисі, щоби пророчо попрощатися.

Простий за формою й за методами зйомки, фільм наповнений хронікою, домашнім відео, спогадами волонтерів і воїнів, фактами і суб’єктивними твердженнями. Назва «Тато» фактично вказує шлях розповіді — вона вестиметься від дитини персонажа, доньки Олі. Відео з домашнього архіву Володимира щемливо демонструє щасливі сімейні сцени Оліного дитинства. Контрастом вони переходять у моторошні пошуки тіла батька, якого після жаху Дебальцевого не було знайдено й зазначено на кладовищі під написом «Захисник України 5749». Побратим «Вована» розказав про фатальний бій і про його загибель. Втім, Оля, не маючи на руках однозначного підтвердження, продовжила вірити, рік шукаючи серед сепаратистських роликів у Ютубі натяки бодай на полон батька. Тому в кадр неодноразово потрапляли бойовики так званої ДНР.

b300bbc37d11e7ea49ff65252a1943e5.th.jpg 28b46b75e00566ddd5e5b0b4efa513eb.th.jpg 214b103d49758758fb91da30764c2e88.th.jpg e428b1d75fcc98b4a0f016d490cc7917.th.jpg