20.11.2015

Мистецтво після Майдану із Геннадієм Гутгарцем

«Діти мають знати про те, що зараз переживає українське суспільство і мистецтво», каже відомий київський художник Геннадій Гутгарц, автор найбільшого мистецького проекту, присвяченого пам’яті Небесної Сотні.
Пам’ятаєте, коли на чорному згорілому будинку Профспілок з’явилися рожеві плями? Їх було рівно сто і це був єдиний арт-об’єкт «Искры святости», який Геннадій присвятив і живим, і мертвим. Бо червоний – це не тільки кров, але й життя. Ніби від гігантського пейнтболу, ті плями нагадували киянам, що кулі, які вразили героїв Небесної Сотні, були справжні. І кров, що лилася рікою по Інститутській, також була справжня. Але всі ми, живі, хто зараз ходить вулицею і буде ходить завтра, теж справжні. І зміни, що привніс у душу кожного Майдан, теж справжні.
Після Майдану багато чого змінилося – в людях, в серцях, в поглядах. А значить змінилося й мистецтво.
А от як саме змінилося мистецтво, що зараз відбувається у креативному творчому просторі – про все це й розповідав Геннадій Гутгарц, який завітав до нашої школи із своїм просвітницьким проектом для старшокласників.
Учні від 7 до 11 класів впізнавали на слайдах вже звичні для них речі – принти на одежі, графіті на стінах, шедеври арт-терапії для воїнів АТО, числені флешмоби «повертайся живим». Впізнавали і раптом розуміли, що все це – вираження своєї думки, свого ставлення, своєї позиції – і є мистецтво. Мистецтво, яке змінилося. Стало лаконічним й різким. Монохромним й однозначним. Таким, яке воно завжди стає під час революцій.
Напередодні другої річниці Революції Гідності ми були раді вітати Геннадія із його проектом у нашій школі. Дякуємо и Слава Україні!