У рамках  щорічної Всеукраїнської  акції «16 днів без насильства», підтриманої міжнародною спільнотою, та напередодні  міжнародного  Дня прав людини, ініційованого Генеральною асамблеєю ООН, учні спеціалізованої школи №16 м.Києва 04.12.2017 презентували   Соціальний проект #STOPBULLYING.

• Мета проекту: розвиток у молоді культури толерантності, здатності без агресії сприймати думку, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних.

Робота над проектом тривала довгий час і включала в себе різні етапи.

П і д г о т о в ч и й:  осмислення проблеми, виховні години, бесіди, спільні консультації на тему  « Протидія насильству», співпраця  з організацією

Ла Страда-Україна  (тренінги); ідея фотопроекту;

Р е з у л ь т  а т и в н и й : фотокаталог  та  фотогалерея «Викресли насильство», відеоролик для передачі естафети іншим школам «STOPBULLYING».

Ідея фотопроекту належить учениці 6-Б класу Владиславі Поліно-Василенко. ЇЇ підтримали та  організували  допомогу мама Анна Василенко, класний керівник Павленко Світлана Іванівна, а також батьківський та учительський колективи школи №16.

Унікальність роботи в тому, що діти вирішили в основу проекту покласти не тільки «привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства», як зазначено в методичних рекомендаціях Мінсоцполітики, тобто, не просто показати, які  форми чи види насильства існують, а на прикладах  своїми діями не допускати його проявів. Діти виступили як авторами сюжетів, так і виконавцями усіх ролей.

Крім того, кожен сюжет супроводжується гаслом, яке передає зміст того, що дитина хотіла сказати цим  сюжетом.

04.12.2017 учасниками заходу були:  шкільна громада спеціалізованої школи №16, представник ЮНІСЕФ Сергій Прохоров, координатор національної дитячої гарячої лінії  громадської організації Ла Страда –Україна  Альона Кривуляк, школи-учасники ПАШ ЮНЕСКО ( ЗНЗ №8, гімназія «Оболонь», Сш №85, Коледж економіки, права та інформаційних технологій ). Ініціатива була підтримана учасниками заходу.