18 січня 2017 у рамках святкування тижня іноземних мов вчитель Мєняйлова Марія Олександрівна провела спектакль «Попелюшка». У спектаклі взяли участь учні 5-В класу, які поринули у світ французької мови. Діти разом з вчителем підготували сценарій, костюми та реквізит. Учні продемонстрували свої акторські здібності, прекрасну французьку мову та свої безперечні таланти. Учениці 5-В класу виконали танок Попелюшки та Феї на сучасний манер. За допомогою цієї вистави діти показали, що театральна вистава – один з найкращих інструментів оволодіння мовою та розвитку творчих та естетичних навичок.


У цьому році в рамках тижня іноземних мов учителем німецької мови Шпак Ларисою Віталіївною разом з учнями 8а класу було підготовлено та проведено відкритий урок „Mit der Ukraine im Herzen“, присвячений нашій Батьківщині. Урок проводився з метою формування в учнів національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, навчити учнів висловлювати свої почуття, розвивати мовлення, увагу, мислення та пізнавальний інтерес. Під час підготовки до кроку учні перекладали відомі пісні про Україну німецькою мовою, готували презентації та постери про Батьківщину та Київ, шукали цікаві відеоролики про столицю України. На уроці учні згадували культурно-духовні здобутки свого народу, відповідаючи на питання: віртуально мандрували картою України, вгадуючи міста-культурні осередки за підказками, складали діалоги, розв’язували кросворди та ребуси, співали українські пісні німецькою мовою. Підсумком уроку було колективне створення візуалізованої карти України.


19 січня 2017 у рамках тижня іноземних мов відбувся захист творчих проектів «Країни Британської співдружності», протягом якого учні 9-А та 9-Б класів під керівництвом вчителя англійської мови Дядюк Оксани Андріївни поділилися з однокласниками важливою та захоплюючою інформацією про Нову Зеландію, Австралію, Канаду. Діти активно ставили запитання та обмінювалися думками у ході обговорення. Даний захід допоміг учням не лише поглибити знання про країни співдружності і збагатити лексичний запас, а й удосконалити навички ведення дискусії.


19 грудня 2017 учні 8 класів (Вакуленко Єва, Долга Уляна, Полонська Наталія, Шульженко Діана, Дзюбан Анастасія) провели відео екскурсію про франкомовні країни світу для учнів 6 класів. Діти мали можливість познайомитися з незвичною фауною Мадагаскару, гірськолижними та термальними курортами Андорри, мальовничими пляжами Сейшельських островів, історичними пам’ятками Бельгії та дивовижними місцями Квебеку (Канада). Після відео подорожі діти з запалом відповідали на питання вікторини, проведеної вчителем французької мови Бован Л.В.


Віртуальну екскурсію садами і парками Великобританії під час тижня іноземних мов в нашій школі провели учні 8-В класу. Юні екскурсоводи самі підготували матеріали для екскурсії про найбільш відомі парки району Lake District, North York Moors, Nortumberland National Park, Cairn-Gorms National Park Walking Trails, Viktoria Park та Hyde Park з його відомим Speaker’s Corner. Чудові краєвиди одного з найбільш популярного парку the Brecon Beacon’s; Wales діти змогли побачити на відеофільмі підготованому Надією Коліушко.


20 січня 2017 року у 9- В класі був проведений відкритий урок на тему “Свята та традиції Німеччини”. Учитель німецької мови Щупачинська Ірина Володимирівна відкрила дітям світ незвичайних традицій, а також розповіла про особливості святкування Різдва, Нового року, Дня Трьох Царів, Дня Святого Валентина та ін. Закінчився урок цікавою вікториною. Діти отримали не лише знання, а й солодощі.


19 січня 2017 року у рамках тижня англійської мови, група учнів 4 Б класу під керівництвом Кіржнер Олександри Давидівни організували літературну вітальню. Учні 4 класу ознайомили учнів 2 А з традиційною дитячою поезією зі збірки “Mother Goose Rhymes”. Учні розповіли усім відомі віршики англійською, українською та російською мовами. Такі заходи безперечно спонукають учнів до читання, а декламування віршів розкриває театральні здібності юних талантів.


У рамках тижня іноземних мов учителем англійської мови Саркісян Н.В. був проведений інтелектуальний марафон «Свята України та Великобританії» для учнів 5-В класу. Учні класу розподілились на 2 команди: “The Smiles” та “The Rainbow”. Під час заходу учні виконували різноманітні завдання, вирішували кросворди, відповідали на запитання у формі вікторини, порівнювали традиції Великобританії та України. Усі учні показали високий рівень знань культури та звичаїв двох країн, уміння працювати у команді та приймати спільне рішення. У результаті заходу перемогла команда “The Rainbow”, яка була нагороджена грамотою членами почесного журі Левченко О.В., Бован Л.В. та Капелюшною В.О. За активну участь у марафоні усі учасники отримали солодкі призи.


Учитель англійської мови Осташевська Ніна Петрівна провела відкритий урок 13.12.2016 у 10-А класі на тему «Свята та святкування у різних країнах світу». Учні підготували цікаві змістовні презентації про незвичайні та унікальні свята Англії, Ірландії, США, Шотландії, Мексики, провели паралелі з українськими святами.


У рамках тижня іноземних мов і до Дня Вільяма Шекспіра учителями англійської мови Капелюшною В.О. та Саркісян Н.В. був проведений урок-вікторина для учнів 3-А та 3-Б класів за темою «Знайомство з життям та творчістю В. Шекспіра». На уроці діти ознайомились із найважливішими фактами із життя класика англійської літератури, переглянули короткий епізод із п’єси «Ромео та Джульєтта». Усі учні успішно впорались із завданнями, продемонстрували навички роботи у команді, вміння використовувати набуті знання. Усі три команди були нагороджені грамотами та солодкими призами.


14 грудня 2016 року учні 4-Б класу спеціалізованої школи №16 під керівництвом вчителя англійської мови Іваненко Інни Леонідівни представили свій творчий проект «Traditions of Scotland» (Традиції Шотландії).

Це була атмосферна, пізнавальна міні-вистава. Учні на фоні тематичного відеоряду розповідали про історію, культуру, звичаї та видатних людей Шотландії. Ознайомили всіх присутніх з культурними традиціями країни, емоційно продекламували вірш «This is the house that Jack built», виконали національний шотландський танок під супровід волинки. Яскраво завершили виступ народною піснею «My Bonnie lies over the ocean».У презентації брали участь такі учні:

  1. Туманевич Данііл
  2. Вересоцька Тетяна
  3. Коваленко-Кужольний Володимир
  4. Лисенко Руслан
  5. Терещенко Діна
  6. Шалюта Вікторія


У рамках тижня англійської мови було проведено інтелектуальний захід “Words of wisdom” під керівництвом вчителя англійської мови Коломоєць С.Ф. На шкільних стендах були розміщенні цитати відомих людей для подальшого їх вивчення учнями школи. 14.12.2016 у шкільній рекреації пройшла вікторина на найкращого знавця слів мудрості. Мета заходу – розширити світогляд учнів, розвинути культуру спілкування. Активну участь брали учні 7, 8 та 9 класів. Діти висловлювали свою думку щодо розуміння висловів відомих англійців.


Цікаво пройшла вікторина “Їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти”; між учнями 6-а та 6-в класів (вчитель Новак О. С.). Діти показали розуміння необхідності здорового харчування, а також гарні знання прислів’їв, приказок та ідіом, пов’язаних з їжею. Майже до кінця вікторини рахунок між командами був рівним. Лише конкурс болільників приніс перемогу команді

6-А класу. Вітаємо!


14.12.2016 року у приміщенні актової зали сш №16 було проведено інтелектуальну вікторину серед трьох команд учнів 9 класів на тему «Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії» під керівництвом учителя англійської мови Левченко О.В. У запеклій боротьбі учні з’ясовували, хто має ґрунтовніші знання з географії, культури, політичної та освітньої систем цієї країни, продемонстрували навички аудіювання та говоріння англійською мовою, а також із задоволенням послухали виступ учениці 10-А  класу Асцатрян Аніти. Вітаємо перможців команду 9-В, а також щиро дякуємо всім учням, які взяли участь у цьому змаганні.


Під керівництвом вчителя англійської мови Полякової Світлани Миколаївни 22 грудня 2016 у 8-В класі відбувся відкритий урок присвячений англійській поезії. Це було свято класичної музики та чудових віршів. Діти виявили знання не тільки з англійської мови, а й літератури, вміння спілкуватися, висловлювати ставлення до літературних творів, креативно мислити й узагальнювати свої знання. Урок відбувся у дружній творчій атмосфері.