13.05.2016

Урок пам’яті

Щороку у травні ми відзначаємо День Перемоги. 10 травня 2016 р. учні 5-Б класу стали учасниками уроку-пам’яті «1939-1945. Ніколи Знову»

Велика робота була проведена дітьми напередодні. Було зібрано і опрацьовано інформацію про країн учасниць Другої світової війні. Група учнів підготувала доповіді щодо системи концтаборів часів Другої світової, які були доповнені вражаючою презентацією. Важко було стримувати сльози протягом уроку, долучившись до розповідей- спогадів, які учні підготували, розпитавши своїх родичів- свідків тієї страшної війни. Нажаль неможливо було розмістити всю зібрану інформацію на плакат, але найголовніші матеріали і навіть авторський вірш Артема Михайлова було оформлено і розміщено під гаслом «1939-1945. Ніколи Знову»

Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939– 1945 р.р, в якій була задіяна 61 держава з населенням 1млрд. 700 млн. людей – це близько 80% усього населення планети. 90 млн. мирних людей, 110 млн. солдат ця війна зробила каліками, 55 млн. людей знищила, з них 10 млн. в Україні.

Друга світова війна пройшла через наші серця, стала частиною всенародної і сімейної пам’яті.

Якщо хтось забуде про війну, то йому нагадає про минуле саме життя. Нагадає шелестом трав на тихому солдатському кладовищі чи біля братської могили. Нагадає вічним вогнем біля пам’ятника воїнам – визволителям. Нагадає ударами дзвонів Хатині і Бухенвальда.

Схиляємо голови перед пам’яттю загиблих за нашу незалежність і мирне сьогодення, хто ціною власного життя наближав історичний День Перемоги.

.