17.05.2013 року відбулась Конференція «Образ матері в світовій літературі», присвячена Всесвітньому Дню Матері. В конференції взяли участь вчителі світової літератури Оболонського району, саме засідання проходило в ліцеї № 157. Розпочалось засідання із привітального слова куратора конференції методиста НМЦ Оболонського району Карташової Олени  Олександрівни.Конференція складалась з двох частин: офіційної та святкової. З доповіддю на тему «Образ матері в світовій літературі» під час офіційної частини  виступила вчитель світової літератури СШ № 16 Костенко Юлія Валеріївна. Протягом конференції звучали прекрасні поезії про матір таких відомих авторів, як Марина Цвєтаєва, Анна Ахматова, Сергій Єсенін, у виконанні учнів    шкіл Оболон р-ну. Цікавою була презентація на тему «Образ матері у французькій літературі», яку підготував учень СШ № 20 ,    трагічний і сильний вірш про материнську відданість, що прочитала вчитель сітової літератури ліцею № 157 Яковенко Надія Василівна. Звучали також вірші про матір, які склали самі учні, це вірш «Лист мамі» учениці СЗШ № 225, і пісня «Мама» у виконанні учня СЗШ № 225. Також звучали пісні про світлий образ Матері, у виконанні бібліотекаря СЗШ № 225 Урожок Надії Григорівни. Прекраснимзавершенням святкової частини конференції стала пісня «Мамины глаза», яку виконала вчитель світової літератури гімназії № 143 Невмержицька Ольга Федорівна.

.