Сучасне життя – це жорстока конкуренція, витримати яку до снаги тільки професіоналу. Сучасна школа – це перша сходинка учня, майбутнього національної еліти України, до сучасного життя.
Для кожного учня початкової, середньої та старшої ланки школи бажання досягти успіху у своїх починаннях і досягти найвищих результатів є цілком природнім бажанням. Але бажання – це лише дещиця на довгому й тернистому шляху вивчення математики, фізики, хімії, географії, рідної та іноземних мов, літератур…
Часом бажання отримати хороший результат ущент розбивається не лише об складність того чи іншого навчального предмета, а об власні лінощі, непосидючість, невміння раціонально спланувати час, безсистемність у навчанні, невиконання домашніх завдань, не максимально затрачені зусилля…
Олександра Рябець, на перший погляд, звичайна собі учениця 7-Б класу спеціалізованої школи №16: чемна, охайна, привітна, справжня донька власних батьків, яка ніколи не була середнім загальностатистичним учнем. Адже, починаючи з першого класу, дівчинка сумлінно вчилася: уважно слухала учителів на уроках, виконувала абсолютно усі домашні завдання, якого б рівня складності вони не були, цікавилась науково-популярною літературою, шукала додаткову інформацію з тієї чи іншої теми в Інтернеті.
Олександра розуміла, що для того, щоб досягти успіху в майбутньому, необхідно брати від цього життя усе, користуватися кожним шансом, необхідно вчитися. Саме це усвідомлене сумління дало свої плоди. Олександра одночасно бере участь який рік поспіль у шкільних та районних олімпіадах з української мови та літератури, фізики, географії, історії, математики і займає призові місця. Вона є активним учасником Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», отримуючи грамоти за «добрий» результат, переможцем районного етапу Міжнародного конкурсу знавців мови імені Петра Яцика, учасником Всеукраїнських конкурсів «Патріот» та «Олімпус».
Крім усього вищепереліченого, Олександра встигає бути капітаном команди будь-яких конкурсів, КВК, додатково та поглиблено вивчає англійську мову, систематично відвідуючи відповідні курси, бути правою рукою класного керівника, відвідувати заняття Зразкового ансамблю народної пісні й танцю «Зернятко» під керівництвом Заклецької Раїси Романівни, а також бути хорошою, надійною і відданою подругою, цікавим співрозмовником.
А на дозвіллі Сашуня любить малювати, створюючи ще не досить вмілою, але впевненою рукою за допомогою фарб і кольорового піску дивовижні квіти, дивні листочки, барвистих птахів. Крім того, дівчинка встигає ще й вишивати, в’язати, разом із молодшим братиком та сестричкою складати пазли, плести вироби з бісеру, читати та допомагати матусі по господарству.
Отже, можливості бажання і наполегливої праці є безграничними. Головне – це сумлінно виконувати свої обов’язки! І результат не забариться!

 

Юлія Сергієнко
учитель української мови та літератури сш№16
Оболонського району міста Києва