16.10.2013

Музей Книги і друкарства України в місті Київ

11 жовтня учні 6 – Б і 7 – Б класів разом із своїми класними керівниками Костенко Юлією Валеріївною і Косарєвою Оленою Володимирівною відвідали Музей книги та друкарства України (до липня 2000 р. — Державний музей книги і друкарства України) — музей у Києві, розташований на території Національного Києво-Печерського заповідника (Лаври).
Головні приміщення закладу розташовані у будинку друкарні Києво-Печерської Лаври, яка заснована у 1615 році. Фундатор друкарні — архімандрит Єлисей Плетенецький. У внутрішньому дворику друкарні збережена майстерня-словолитня, теж музейне приміщення.
Колекція музею сформована на базі книжкового відділу Києво-Печерського історико-культурного заповідника і значно доповнена внаслідок пошукової роботи у книгосховищах Москви, Санкт-Петербурга, Києва, експедицій по Україні, подарунків відомих вчених-книгознавців (зокрема, Григорія Коляди — понад 700 одиниць), колекціонерів, видавництв, художників (оригінали книжкової і станкової графіки), а також закупок за державні та музейні кошти.
У музеї зібрані близько 56 тисяч експонатів, що висвітлюють історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів: копії (факсиміле) рукописних книг XI—XV ст., копії перших друкованих кириличних книг, оригінали стародруків XVI—XVIII ст., раритети друкованої україніки XIX—XX ст., дерев’яні й мідні кліше граверів XVII—XVIII ст., окремі друкарські верстати XVIII—XIX ст., оригінали книжкової графіки XX ст. тощо.
Також у дітей була унікальна можливість побачити колекцію оригінальних креативних книжок, арт – буків, що їх можна було торкатись лише у спеціальних рукавичках.
А ще учні 6 – Б класу стали учасниками майстер-класу з вишивання бісером, і змогли на власні очі побачити процес виготовлення печаток за допомогою спеціального верстату.
В музеї також працювала виставка-продаж книг відомих видавництв книжок для дітей, як, наприклад, «Видавництво Старого Лева», і на згадку про відвідини музею діти купували собі книжечки.
В цей день гостями Музею книги була Телерадіокомпанія «Глас» і наші дітки навіть відповідали на питання журналістів про враження від екскурсії. А враження і справді залишились приємними і яскравими.