25 квітня 2013 року в нашій школі відбулася надзвичайна подія – Міжнародна асоціація дослідників фортифікації «Цитадель», на чолі з її керівником Павлом Олександровичем Нетьосовим, провели для наших учнів Урок пам’яті  про події ВВв. Дуже пощастило: серед інших запрошених класів побувати на цьому уроці і учні 5- Б класу разом із класним керівником Костенко Юлією Валеріївною. Діти змогли побачити у військовій формі радянського та німецького солдатів, потримати у руках уламки справжніх снарядів, ознайомитись із вмістом так званих «смертних пеналів» із інформацією про солдата, а також побачити на власні очі зразки зброї часів Великої Вітчизняної війни. Не залишила нікого байдужим розповідь про початок війни у Києві, про оборону рідного міста, в якій брали участь усі : від мала до велика. Зворушливими були фотографії вулиці Автозаводської, що, як ми знаємо, проходить біля школи, діти порівнювали її вигляд, оскільки багато хто проживає поруч. Почули ми також про ДОТи, що розташовані навколо Києва, про їхню оборонну функцію.

Обговорення побаченого і почутого не закінчується й сьогодні. Ми дуже вдячні організації «Цитадель» за їхню працю задля збереження пам’яті про події Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 рр.