Новини
30.03.2011

З оглядом на минуле

Ядерна аварія на Чорнобильській АЕС увійшла в історію людства як найбільша, масштабна радіоекологічна катастрофа ХХ століття. Проблеми, породжені нею, не мають аналогів і відрізняються від інших відомих у світі природних та техногенних катастроф. Вони досі є проблемами сьогодення і, нажаль, будуть нагадуватимуть про себе й нашим нащадкам. Історію тих трагічних подій зберігає Національний музей «Чорнобиль», який відкрився 26 квітня 1992 року.

23 березня 9-А клас (класний керівник – вчитель музичного мистецтва Чорна І.М.) відвідали музей «Чорнобиль» , що на провулку Хоревому, 1.

Ось як про цю екскурсію розповідає учениця 9-А Гершкович Валерія:

Над входом нас зустріли слова «Est dolendi modus, non est timendi» (Є межа в суму, але нема її в тривозі).
Далі ми побачили шлагбаум із тривожно миготливими вогниками – він відкриває вхід на Чорнобильську дорогу. Цікаво, що Чорнобильська дорога – символічна, у формі сходів, уздовж яких над нашими головами ми відмітили дорожні вказівники із назвами 76 міст та селищ України. Ці місця вже назавжди стерті з карти України і землі, ставши зоною відчуження і табу для відвідувачів.

У першому залі підлога має вигляд плити, яка і захищала головний реактор, а у центрі залу – іконостас, біля якого стоять три героїчних ліквідатори у респіраторах. Над іконостасом розпростерли свої крила два ангели: білий і чорний – Добро і Зло…

Але найбільше вразили нас унікальні відеоматеріали про катастрофу та її наслідки, а також імітація вибуху енергоблоку.

До нас прийшло розуміння, що Чорнобиль не минув. Він й досі нагадує про себе численними проблемами у різних сферах суспільства, у долях мільйонів людей, житті кожного з нас…

З оглядом на минуле