Новини кафедри іноземних мов

Відкриті уроки англійської мови

2 жовтня 2014 спеціалізовану школу №16 відвідали слухачі курсів Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка під керівництвом завідувача кафедри методики мов і літератури ІППО Буренко В.М.
Учителі англійської мови Осташевська Н.П., Новак О.С., Полякова С.М., Бурматова В.В., Гусєва О.О. поділились з колегами досвідом викладання іноземної мови, провівши відкриті уроки з використанням інтерактивних методик і комп’ютерних технологій. Гості були приємно вражені рівнем знань учнів, умінням швидко реагувати на репліки, вести діалоги, давати влучні відповіді. Задоволення від зустрічі отримали як учні, так і слухачі курсів.

Засідання методичного об’єднання

27 серпня 2014 року вчителі кафедри іноземних мов школи №16 обговорили на засіданні методичного об’єднання новітні методики викладання англійської мови, а також способи використання інтерактивних технологій на уроках іноземної мови на базі підручника «On-screen», який будуть використовувати з учнями на уроках англійської мови.
Методист видавництва «Express publishing» провела майстер-клас. Особливу увагу звернули на використання додаткового країнознавчого матеріалу та формування навичок застосування граматичного матеріалу у ході комунікації. Вчителі отримали корисні поради щодо використання відео- та аудіоматеріалів, а також ознайомилися зі шляхами активізації та закріплення лексичних одиниць. Також вчителі оволоділи навичками роботи з інтерактивною електронною книгою, яка є дуже зручним інструментом для досягнення комунікативних цілей.

«Дозвілля. Зима у Венеції та літо на Кримському півострові»

14 жовтня 2013 вчитель Осташевська Ніна Петрівна дала відкритий урок з англійської мови в 11-Б класі за темою «Дозвілля. Зима у Венеції та літо на Кримському півострові». Учні ознайомилися з інформацією про визначні місця Венеції і природні дива та історичні пам’ятки Криму. Під кінець уроку одинадцятикласники поділилися своїми враженнями про міста України та зарубіжжя, які вони відвідали нещодавно (минулого літа).

«Скільки я знаю мов – стільки разів я людина»

Одночасно з іншими учителями іноземної кафедри вчителі німецької мови Шпак Лариса Віталіївна, Мельникова Світлана Василівна та Куца Оксана Василівна організували та провели низку навдивовижу цікавих, інформативних та пізнавальних заходів.
Учні 8-В класу під пильним наставництвом Лариси Віталіївни розробили презентацію «10 причин для вивчення німецької мови», яку продемонстрували учням четвертих класів. Підростаюче покоління під час презентації довідалось, що німецька мова – це мова наукового прогресу, культури, доручення до Європи, мова вільного туризму. Згадали запозичені слова з німецької мови.
А от справжньою феєрією тижня виявилась гра-вікторина знавців німецької мови «Wer weiß mehr?» серед учнів шостих класів. Діти, отримавши випереджальне завдання, поділились на команди, обрали капітанів, підготували назву, девіз, емблему, а потім залюбки змагались за звання найкращого знавця німецької мови. На вікторині кожна команда представила свій номер художньої самодіяльності: діти з задоволенням співали, танцювали та показували гімнастичні етюди. Усі учасники гідно брали участь у випробуваннях, однак переможцями виявилась команда 6-А класу, ІІ місце зайняла команда 6-В класу, а ІІІ – 6-Б класу. Капітани трьох команд отримали відповідні грамоти та призи. А учні 9-А класу, яких підготувала Мельникова Світлана Василівна, залюбки виступили на цій вікторині з гумористичними діалогами.
Подібні заходи вкотре доводять, що усі учні нашої школи є гідними представниками майбутньої національної еліти України: вони прагнуть до знань, прагнуть до перемоги, прагнуть бути найкращими!

 

 

Заочна екскурсія Шотландією

Ні для кого не є секретом, що в нашій школі працюють найкращі, найкреативніші, найталановитіші, найбільш творчі учителі. Це вони, недремні сіячі мудрого, постійно організовують та проводять з учнями різноманітні конкурси, ігри, змагання, брейн-ринги, усні журнали.
Так, 14 лютого у рамках Тижня іноземної мови учителі англійської мови (Полякова Світлана Миколаївна, Мікульська Ірина Володимирівна) разом з учнями 7-А, 7-Б та 8-Б класів провели феєричну, цікаву та інформаційно насичену ЗАОЧНУ ЕКСКУРСІЮ до ШОТЛАНДІЇ.
Під час «екскурсії» учні розповідали англійською мовою про географічне положення держави, що входить до складу Об’єднаного королівства Великобританія, демонструючи усім присутнім високий рівень володіння іноземною мовою; демонстрували і коментували презентацію «Великі шотландці», танцювали національний шотландський танець, декламували вірші Роберта Бернса «Червона троянда», «У горах моє серце», співали пісню на слова Роберта Бернса «Auld Land Sine», яку щороку співають мешканці Великої Британії на Трафальгарській площі у Лондоні.
Також під час заходу було продемонстровано фільм, який супроводжувався національною шотландською мелодією “By bonnie banks”.
Отже, заочна екскурсія Шотландією була ВДАЛОЮ!

 

 

Help Our Planet to Survive

Нещодавно Світлана Миколаївна Полякова, учитель вищої категорії нашої школи, учитель-методист, провела з учнями 7-Б класу справжнісінький урок-конференцію, під час якого продовжувала розвивати уміння діалогічного та монологічного мовлення, уміння вести та брати активну участь у конференції, висловлювати власну аргументовану думку, робити висновки.
Під час уроку-конференції учні були представниками різних країн та різних професій від організації ЮНЕСКО. Вони спільно розробляли емблему, а також обговорювали вкрай актуальні проблеми-питання та їх наслідки для людства: глобальне потепління, озонова діра, вимираючі види тварин, які занесені в Червону книгу. Також учні провели анкету-опитування «Наскільки ми усвідомлюємо значимість екологічної проблеми» та висловили власні думки щодо того, що б вони зробили для вирішення екологічних проблем, якби були керівниками країн, висловивши при цьому і пропозиції-покращення екологічного стану світу. У своєму мовленні учні доречно і правильно використовували граматичні структури Conditions.
Цікавим було і оформлення моделі футболок, складання екологічних лозунгів.
Присутні на уроці вчителі відзначили належний рівень мовленнєвої компетенції учнів та вкотре пересвідчились у професіоналізмі Світлани Миколаївни Полякової.

 

 

Чергове підвищення кваліфікації учителів

Новак Оксана Степанівна, Левченко Ольга Вікторівна та Іваненко Інна Леонідівна, учителі англійської мови нашої школи, є членами Українського відділення Міжнародної асоціації викладачів англійської мови як іноземної.
З 10 по 18 червня 2012 року вони брали участь у роботі літньої школи професійного розвитку учителів, яка була організована Британською Радою України.
Завдяки роботі літньої школи учителі підвищили свій кваліфікаційний рівень та оволоділи новітніми технологіями викладання іноземної мови, обмінялися досвідом роботи зі спеціалістами з інших країн (Британія, Казахстан, Білорусія), отримали відповідні сертифікати.

 

 

«Права і обов’язки»

12 грудня 2012 року відбулося чергове засідання клубу ЮНЕСКО, під час якого було проведено дискусію на тему «Знаємо права, але обов’язки передусім».
На засіданні учні 9 класів більш детально ознайомилися із загальними принципами Декларації прав дитини, закцентувавши увагу на тому, що не всі уряди країн-членів ООН роблять все необхідне для поліпшення умов проживання та навчання підростаючого покоління, майбутньої національної еліти.
Під час заходу учням було запропоновано таємно проголосувати, виразивши свої думки щодо створення нових прав та фактів їх порушення у житті.

 

 

«Скільки ти знаєш мов – стільки разів ти людина»

Одним із найважливіших завдань, які ставить перед собою учитель іноземної мови в сучасній школі, є навчання іншомовному спілкуванню, досягнення максимальної активізації комунікативної діяльності учнів на уроках. З метою досягнення найбільшої мовної активності учнів слід частіше використовувати групові форми роботи
5 грудня 2012 року в нашій школі було проведено семінар-практикум учителів німецької мови на тему «Групові форми роботи у поєднанні з інтерактивними методами навчання на уроці іноземної мови у процесі забезпечення належного рівня мовленнєвої компетенції учнів», який організувала і провела учитель німецької мови вищої категорії – Шпак Лариса Віталіївна.
Метою проведення семінару було ознайомити вчителів німецької мови з досвідом роботи учителів спеціалізованої школи №16 щодо застосування групових форм роботи у поєднанні з інтерактивними методами на уроці іноземної мови.
На семінарі були продемонстровані фрагменти уроків із застосуванням різних форм роботи з незнайомим текстом та проектної роботи у поєднанні з інтерактивними методами. Також було розіграно міні-виставу про життя Моцарта за участю учнів 8-Б класу.
Наприкінці семінару були дані рекомендації по втіленню групової роботи як способу підвищення ефективності уроків іноземної мови.

 

 

Чергове засідання клубу

24.10.12 у нашій школі відбулося чергове засідання клубу ЮНЕСКО з приводу святкування дня ООН. Учні зібралися за круглим столом обговорити основну місію ООН. Протягом засідання школярі переглянули фільми, підготували і продемонстрували присутнім презентації і створили Конвенції для урегулювання конфліктів серед учнів школи. Обговорення усіх питань велося двома мовами: англійською та українською. По завершенню засідання учні 8 та 9 класів відчули свою приналежність до всесвітньої організації і усвідомили також, що вони теж можуть бути діячами у сфері урегулювання взаємовідносин і сприяння мирного співіснування людства.

 

 

Семінар у нашій школі

16 жовтня у нашій школі відбувся теоретично-практичний семінар учителів іноземної мови. Тема семінару: «Навчання читання на початковому етапі».
Під час теоретичної частини семінару виступили вчителі англійської мови Білько А.О. та Іваненко І.Л., які у своїх доповідях розкрили питання видів робіт на різних періодах навчання читання у початковій ланці школи та методів формування техніки читання, поділилися з присутніми власним досвідом використання різних вправ на уроці.
Уже наступного дня (17 жовтня) було проведено відкритий урок для учасників семінару. Досвідчений учитель Іваненко І.Л. майстерно провела урок у 1-А класі, активно використовуючи вірші, пісні, скоромовки. Атмосфера на уроці сприяла позитивній мотивації учнів до роботи. Повторення звукової системи відбувалося на основі імітативно-ігрових технологій в умовах комунікативних ситуацій. Урок було проведено з урахуванням мимовільності уваги, її орієнтації на сильний подразник, тому було використано ще й аудіо-візуальні засоби навчання. Учні активно брали участь в іграх, що дало можливість моделювати дитяче спілкування.

 

 

Я і США

Учасники клубу «Планета» не припиняючи свою роботу та поповнюючи скарбничку заходів   9.02.2012 вирішили вразити школу своїми знаннями та пошуковими здібностями показавши свої знання в секції «США – країна здійснених мрій»

Захід який було організовано учнями 7-их класів був присвячений темі «Я і США» Креативність учнів не мала меж. Одна група представила свої проекти у вигляді відео добірки про найбільші  міста США, інша група підготувала інформацію у вигляді презентацій, тема яких була – розважальні парки та визначні місця.

Отож, протягом зібрання, ми дізналися багато цікавого та просто приємно провели час у англомовному середовищі.

Лондон

14 лютого вчителем англійської мови Мікульською Іриною Володимирівною був проведений відкритий урок у 6-А класі за темою «Interesting places of London». На початку уроку у ході бліц-опитування учні пактивізували вже набуті знання за темою «Geographical position of Great Britain». Також було переглянуто відео присвячене британській столиці Лондону. Учні  виконували різноманітні завдання для перевірки розуміння побаченого. У другій частині уроку учні тренували вживання граматичних структур Passiveта  Active Voicesпід час розмови. Вони також читали та перекладали текст про традиції зміни караулу та відповідали на запитання вікторини присвяченої визначним місцям Лондона.

 

 

Засідання кафедри

31 січня 2012 відбулося засідання кафедри іноземних мов спеціалізованої школи №16. На порядку денному розглядали питання: «Підвищення якості проведення аудіювання на уроках англійської мови». З доповіддю виступала вчитель вищої категорії, вчитель-методист Полякова Світлана Миколаївна. У доповіді розглядалися пізні аспекти підвищення якості навчання аудіювання на уроках англійської мови. Вчитель з багаторічним досвідом застосування різних методичних форм проведення аудіювання, які сприяють реалізації головної мети навчання іноземної мови – формуванню комунікативних мовленнєвих компетенцій учнів. Практичною завершеністю семінару був відкритий урок у 6 класі на тему Science in modern life («Наука в сучасному житті»). Під час уроку вчитель вдало продемонструвала на практиці застосування різних методичних прийомів. Вдало продумала структуру та план роботи, які у сукупності із правильністю вибраних тренувальних вправ створили творчу атмосферу на уроці. Учні вільно спілкувалися англійською мовою: обмінювалися думками, вирішували та обговорювали різні проблемні ситуації, виконували творчі письмові завдання.

 

Засідання театральної секції шкільного клубу «Планета»

9 грудня під керівництвом вчителя англійської мови Осташевсьої Ніни Петрівни було проведено відкрите засідання театральної секції шкільного клубу «Планета». Учні 10-Б класу поставили уривок з п’єси Джорджа Бернарда Шоу «Пігмаліон». Головні ролі зіграли Ченчик М., Шевченко О., Булгакова М., Топал Н., Клочко О. Глядачі тепло зустріли виставу.

 

Засідання круглого столу клубу “Планета”

30 листопада відбулося засідання круглого столу клубу “Планета” серед учнів 6-х класів під керівництвом Мікульської Ірини Володимирівни. Тема обговорення – “Wonders of Ukraine”. Учні 6-а класу приготували доповіді на тему “Natural Wonders”, а саме Shatsky National Nature Park (Вербицька Настя), Landscape park “Dnister Canyon “(Головатий Олексій), National Nature Park “Synevir” (Дудченко Гліб). Учні 6-б класу приготували доповіді про “Historical Wonders”. Ми почули цікаві факти про National dendrology park “Sofiyivka” (Гончаренко Інджі), National Historic-Cultural Preserve “Khortytsia” (Марина) та National Preserve “Khersones Tavriysky” (Прохоренко Діана). Кожна доповідь супроводжувалась презентацією, що підходила тематиці. Після презентації учні запропонували свої варіанти , які могли б стати дивами України – Аю Даг, Говерла, Почаїв.

 

 

Відкрите засідання секції «Франція» шкільного клубу «Планета»

30 листопада під керівництвом вчителя французької мови Мєняйлової Марії Олександрівни було проведено відкрите засідання секції «Франція» шкільного клубу «Планета» на тему «Міста Франції. Монпельє». На зібранні був присутній Gilles Fabre – директор приватної школи у Монпельє. Учні 11-Б класу підготували питання про культуру, економіку, мистецтво та повсякденне життя у Франції. В ході бесіди члени клубу мали можливість дізнатися з перших вуст про спільне та відмінне між двома країнами. З Жілем Фарбром діти зробили віртуальну екскурсію по Монпельє та дізналися багато цікавого з його історії. Учениця 11-Б класу Христенко Людмила вразила іноземного гостя віртуозним виконанням французького гімну на скрипці. Члени клубу отримали нагоду поспілкуватися з носієм мови та подолати лінгвістичний бар’єр.

 

 

Відкрите засідання секції «Великобританія» шкільного клубу «Планета»

30 листопада під керівництвом вчителя англійської мови Дядюк Оксани Андріївни було проведено відкрите засідання секції «Великобританія» шкільного англомовного клубу «Планета» на тему «Природні та штучні дива Великобританії». Учні 9-Б класу підготували цікаві презентації про національні парки Великобританії – Сноудонію та Район озер, Високогір’я Шотландії. Особливо зацікавились учні 7-А класу про Лохнеське чудовисько. Цікава дискусія розпочалася після перегляду фільму про Стоунхендж. Члени секції «Великобританія» поділилися новою цікавою інформацією, що її вони знайшли самі, та мали нагоду по практикувати свої навички в англійській мові.

 

 

«Подорож в різні країни світу»

29 листопада 2011 року учні 8 – Б класу разом з учителем німецької мови (Сластнікова Ніна Юріївна) організували і провели звітний урок шкільного гуртка « Планета» за темою: « Подорож в різні країни світу».
Під час заходу учні брали участь у вікторинах, також захищали домашнє завдання, яким було підготувати проект за темою : « Куди я хотів би подорожувати ».
Було помітно, що цей захід викликав у учнів інтерес до навчання німецької мови. Він був цікавим і дуже яскравим.
Ціль цього заходу була не тільки розкрити здібності учнів, а удосконалити розвиток мовленнєвої діяльності.

 

 

Клуб “Планета”

“Learning language is a door to withdom”
“Вивчення мов це шлях до мудрості”

Знаючи це прислів”я учні 16 школи залюбки приймають участь в роботі клубу з вивчення іноземних мов.
Метою клубу є розвиток здібностей талантів та вподобань учнів згідно з якими вони обирають секцію і працюють в ній весь навчальний рік.
Приеднуйтесь до будь якої секції яка вам до душі.

Секції клубу

1. Україна – наш спільний дім
2. Під зірками Євросоюзу
Франція
Німеччина
3. У світі туманного Алюбіону
4. США – країна здійснених мрій

Драматичні гуртки:

1. «Юний актор»
2. «Ми актори сучасності»

Подія Дата Клас
1 Круглий стіл. Французькі,  Германські, Британські,  Українські природні  та зроблені  руками людини 30.11.11 6…11
2 Ток-шоу. Американські зірки та наркотики. За і проти 03.11.11 7…11
3 Як ми святкуємо Різдво та Новий Рік 19 -23.12.11 2…4
4 Гра. Новорічні колядки 16.12.11 7…11
5 Гра. Чотири пори року 20.10.11 6

 

План клубу “ПЛАНЕТА” на друге півріччя:

• Відкритий захід “Україна очима гостей ЄВРО 2012”