Громадська організація “Школа”

Демокраптія як суспільний лад передбачає владу народу, яка в сучасному світі асоціюється з відкритим громадським суспільством та активною громадською позицією кожного члена суспільства. Саме громадське суспільство визначається як “сукупність неполітичних відносин (економічних, національних, духовно-моральних, релігійних). галуз спонтанного самовиявлення інтересів і волі вільних індивідів і їх асоціпцій.”. Воно є основою (фундаментом) будь-якого державного устрою і складається з роботи громадських організацій., громадських діячів, волонтерів, тих членів суспільства, які прагнуть щось зробити для держави не за зарплату, а керуючись виключно громадською позицією та духовним рівнем розвитку.

Спеціалізована школа №16 є безкоштовним державним навчальним закладом, але щоб вирішувати поточні проблеми батьки обьєдналися в громадську організацію.

Що відрізняє громадську організацію від інших об’єднань, спілок, фондів, тощо?

Громадська організація – обьєднання громадян, яке створюється для реалізації спільних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних, тощо.)

Одним із прикладів такого свідомого обєднання є батьківська організація “Школа”, яка була створенна на основі закону про обєднання громадян за ініціативою батьків СШ№16 ще у грудні 1997 року. (2017 року їй виповнюється 20 років), і головною своєю метою вбачає захист інтересу учнів, батьків, вчителі та інших членів організації. Цуй захист стосується вирішенню як єкономічних питань, так і питань інтелектуального та духовного розвитку (участь у різноманітних проєктах, в тому числі і міжнародних, конференціях, симпозіумах, тощо)

Завдяки громадській організації школа №16 отримала статус колективного члена Всеукраїнського руху “Педагоги в боротьбі за мир”, що дало можливість педагогічному та учнівському колективам брати участь у проектах, акціях, заходах Всеукраїнського руху та пропагувати ідеї боротьби за мир.

За підтримки ГО “Школа” у 2002 році було запровадженно викладання спец курсу “Європейський вибір України”. Цю єксперементальеу дисципліну було опрацьовано на базі Центру європейського та порівняльного права Мін’юсту та підтримки Головного столичного управління науки та освіти. Після апробації у школі №16 було проведенно семінар для працівників загальноосвітніх навчальних закладів Києва, а також директор школи Король М.П. брав участь у засіданні круглого столу Верховної ради України та рекомендований до впровадження в усі навчальні заклади України.

У 2004 році громадська організація постачала через представництво Світового банку обладнення та комп’ютерну техніку для кабінетів інформатики, що було суттєвою підтримкою для розвиттку технічної бази навчального закладу.

На сучасного єтапі розвитку навчального закладу ГО “Школа” продовжує допомагати у модернізації навчально-виховного процесу, задовольняючи потреби сучасного школяра.

Інколи громадську організацію сприймають у спрощенному уявленні і порівнюють з благодійним фондом. Але такі фонди займаються виключно збором коштів та їх  використаннями. На думку фапхівців, однією з головних проблем в освіті і є безлічь благодійних фондів, із яких 80% навіть офіційно не зареєстровані.

Люди яких перш за все цікавить розвиток нашої галузі, на відміну від благодійних фондів, об’єднані в громадську організацію, де всі фінанси проходять виключно через банківські рахунки на безготівковій основі, і де будь-яке придбання для навчального закладу можливе за рішенням ради ГО. Вона оперує виключно своїми членскими внесками (хоча можливі й інші джерела надходження, в тому числі і закордонні). За свою фінансову діяльність ГО звітує перед батьками, а адміністрація та педагогічний колектив щиро вдячні батьківськів громаді за допомогу у виконанні непростого завдання виховання підростаючого покоління.

Користуючись нагодою, весь педагогічний колектив та учні Спеціалізованої школи №16 поздоровляють батьків та членів ГО “Школа” з 20-ти річним ювілеєм з дня заснування Громадської організації “Школа”

Адміністрація Спеціалізованої школи №16 висловлює щиру подяку Громадської організації “Школа” за матеріальну підтримку надану СШ№16 в 2017р.