Самоврядування

Учнівське самоврядування прийшло до спеціалізованої школи №16 через два роки після свого виникнення у київських школах, взагалі – у 1998 році. Але апогею свого розвитку тут воно досягло лише двома роками опісля – у 2000 р. З тих пір розпочалися роки самовідданої праці на благо розвитку учнівської зацікавленості шкільним життям у інших галузях, крім занять.

Дитячий орган самоврядування у спеціалізованій школі №16 має назву «Дитяча Асоціація Розумників» (ДАР). Уже більше 15 років головою самоврядування є обраний на засіданні лідерів усіх класів методом голосування Президент ДАР. Допомагають йому міністерства, що відповідають за окрему галузь. Важливо зазначити, що активна та плодотворна робота проводиться перш за все завдяки невичерпному ентузіазмові та небайдужості учнів, власне, з яких і складаються всі вищезгадані «керівні органи».

Шкільне самоврядування спеціалізованої школи #16 реалізує себе у роботі трьох міністерств:

1. Міністерство внутрішніх справ
  2. Міністерство інформації
  3. Міністерство культури та відпочинку

Міністерство внутрішніх справ працює над:

• розвитком корпоративної культури зовнішнього вигляду учнів спеціалізованої школи №16;
  • дотриманням учнями правил поведінки під час навчально-виховного процесу;
  • формуванням в учнів культури спілкування з однолітками та людьми старшого віку.

Міністерство інформації відповідає за:

• створення інформаційних плакатів та стіннівок;
  • роботу шкільного радіо (випуск інформаційних та музичних передач);
  • проведення інформаційних «хвилинок» для учнів початкової школи;
  • роботу шкільної пошти (до Дня Святого Валентина на Нового Року);
  • оформлення тематичних виставок у рекреації.

Міністерство культури та відпочинку займається:

• проведенням тематичних квестів для учнів початкової та середньої школи;
  • організацією святкових концертів, фестивалів, конкурсів талантів серед учнів школи; організацією та проведенням благодійних ярмарків.

До роботи Дитячої Асоціації Розумників можуть доєднатися усі учні школи. Актив ДАР складається з президентів 5-11 класів, які обираються шляхом голосування в класному колективі.

Президент школи Ткаченко Мировслава, учениця 9-В класу

Навчається в школі з 2012 року. Займається спортом та співає. Дівчина з легкою вдачею,комунікабельна,дуже швидко знаходить спільну мову з людьми усіх вікових категорій. Користується авторитетом і повагою серед учнівського та педагогічного колективів. Відповідальна та старанна учениця. Вчасно виконує всі доручення. Планує підняти нашу школу на вищий рівень.